Motion Mountain

UČEBNICA FYZIKY

logo
Willkommen Benvenuti Benvinguda Bienvenida Bienvenue Bine ati venit Bem-vindos Bonvenon ברוכים הבאים Добрe дошли Добро пожаловать Dobrodošli Ласкаво просимо 欢迎 歡迎 Hoş geldiniz Karibu خوش‌آمدید مرحبا Ondo etorri Salve Selamat Datang Tere tulemast Tervetuloa Üdvözlet Välkommen Velkommen Velkommen Vitajte Welkom Witajcie Χαίρετε ようこそ

Ako sa veci pohybujú? Prečo sa pohybujú?
Čo je pohyb? Prečo existuje?

Ako môže vyzerať pohyb? Je možná levitácia? Je možné vytvoriť stroj času? Čo znamená slovo 'kvantový'? Je vákuum skutočne prázdne? Je vesmír nemenný? Ktoré problémy vo fyzike stále čakajú na vyriešenie?

pdf  Download volume I - FALL, FLOW AND HEAT         (60 MB).

pdf  Download volume II - RELATIVITY         (40 MB).

pdf  Download volume III - LIGHT, CHARGES AND BRAINS         (50 MB).

pdf  Download volume IV - QUANTUM THEORY: THE SMALLEST CHANGE         (20 MB).

pdf  Download volume V - PLEASURE, TECHNOLOGY AND STARS         (70 MB).

pdf  Download volume VI - A SPECULATION ON UNIFICATION         (14 MB).

Motion Mountain projekt predstavuje voľne stiahnuteľnú učebnicu fyziky, ktorá rozpráva príbehy o tom ako je možné, po 2500 rokoch skúmania, odpovedať na tieto otázky. Je písaná v zábavnej niekedy až provokujúcej forme, s trochou matematiky, vysvetľuje prečo klasická fyzika, teória relativity a kvantová teória musí byť preskúmaná, ako možu byť tieto teórie zhrnuté do jednoduchých foriem, prečo je nutné skúmať miesta kde čas a priestor neexistuje a čo všetko sa tam dá objaviť.

Text je v angličtine a prináša nejedno prekvapenie a nejednu výzvu na svojich viac než 1000 stránkach. Táto učebnica je písaná nielen pre študentov, ale pre každého kto sa zaujíma o fyziku a o to ako to v prírode funguje.