Motion Mountain

FİZİK KİTABI

logo
Willkommen Benvenuti Benvinguda Bienvenida Bienvenue Bine ati venit Bem-vindos Bonvenon ברוכים הבאים Добрe дошли Добро пожаловать Dobrodošli Ласкаво просимо 欢迎 歡迎 Hoş geldiniz Karibu خوش‌آمدید مرحبا Ondo etorri Salve Selamat Datang Tere tulemast Tervetuloa Üdvözlet Välkommen Velkommen Velkommen Vitajte Welkom Witajcie Χαίρετε ようこそ

Nesneler, insanlar ve resimler nasıl hareket ediyor?
Neden hareket ediyorlar? 
Hareket nedir?

Gökkuşağı nasıl oluşur?  Nesneler nasıl havada sallandırılabilir? 
Bağıllık teorisi zaman makinelerini mümkünleştiriyor mu?  Doğadaki en büyük güç nedir? Vakkum boş mu? Fizikteki açık sorular hangileridir?

pdf  Download volume I - FALL, FLOW AND HEAT         (60 MB).

pdf  Download volume II - RELATIVITY         (40 MB).

pdf  Download volume III - LIGHT, CHARGES AND BRAINS         (50 MB).

pdf  Download volume IV - QUANTUM THEORY: THE SMALLEST CHANGE         (20 MB).

pdf  Download volume V - PLEASURE, TECHNOLOGY AND STARS         (70 MB).

pdf  Download volume VI - A SPECULATION ON UNIFICATION         (14 MB).

Motion Mountain Projesi bir fizik kitabı yayınlayacaktır (Ücretsiz). Bu kitapta 2500 yıl aramadan sonra bu soruların yanıtlanmasının nasıl mümkün olduğu anlatılmaktadır. Kitabın her sayfası eğlenceli, sürprizli ve düşünmeyi teşvik etmektedir.

Çok az bir matematik ile mekaniğin, termodinamiğin, özel ve genel bağıllık teorisinin, elektro dinamiğin, kuvant teorisinin ve modern standartlaştırma denemelerinin büyüleyici kısımları tanıtılmaktadır. Bu bölümlerin özü mümkün olduğunca basit gösterilecektir: bunların en küçük entropiye, en yüksek hıza, en büyük güce, en küçük yükleme değişikliklerine ve en küçük etkiye
dayandıkları gösterilecektir.

Bunların yanı sıra kitapta, alan ve zaman ve orada keşfedilebilecek mucizeler de araştırılacaktır. İngilizce dilinde yazılı olan 1200 sayfa, yüksek okul öğrencileri, öğretmenler ve doğanın tam açıklamasına ilgi duyan diğer herkes için düşünülmüştür.


Fiziğin her alanı için en son araştırma sonuçları, en mükemmel bilmeceler ve en enteresan sürprizler tanıtılmaktadır. Metin içerisinde sorulara 650 den fazla çözümler, 500 fotoğraf ve çizimler ve 85 tabela bulunmaktadır.